Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

Patrząc na ceny towarów i usług 18 lat temu, musimy przyznać, że chętnie przenieślibyśmy się w czasie. Ile w 2000 r. kosztowała kaseta magnetofonowa, bilet autobusowy czy benzyna? Aż się łezka w oku kręci! Kliknij w zdjęcie, aby przejść do tekstu.

dd

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.10.2018, 16:44

Hurtownia

12.06.2018, 14:23

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził:(

11.06.2018, 06:42

@res minimalna krajowa wynosiła 700 zł ale brutto. Do reki dostałeś niecałe 500 zł a i tak ciężko było robotę znaleźć za te 500 zł. Pamiętam, że w tamtych czasach żeby nie iść do roboty za 500 zł to uciekłem na studia.

09.06.2018, 13:56

A kogo obchodzi ile ty wtedy miałeś? jeśli to w ogóle prawda, bo gdybyś w 2000r. zarabiał 2500zł to byłbyś dość bogaty, bo to tak jakbyś dzisiaj zarabiał miesięcznie ok. 7000zł. można powiedzieć czym się zajmowałeś, że miałes tak niewiarygodną pensję?
Minimalna krajowa w 2000r. wynosiła 700 zł, sprawdź sobie. tyle wtedy ludzie zarabiali. dokładnie 3 razy mniej niż dzisiaj. w moim mieście nie było prac w których zarabiałoby się więcej, i tak było ogólnie w Polsce, za wyjątkiem Warszawy, gdzie zarobki zawsze są najwyższe, może jeszcze paru największych miast.

09.06.2018, 07:00

Ty cepie wyplaty mialem do 2500 wtedy a teraz jest 2018 i ludzieajom po 2000

09.06.2018, 00:18

Jakie te ludzie głupie - "Gdyby nie lewacka Unia to wszystko byłoby tanie". A głupota jest nawet tańsza niż kiedyś.

08.06.2018, 20:31

Ceny wzrosły, pensje wzrosły, a próg żeby dostać alimenty z Funduszu Alimentacyjnego jeśli ojciec ma swoje dzieci w d... pozostał taki sam jak w 2000. Przypomnę- 740 zł. na osobę. Wniosek? Kobieta samotnie wychowująca 1 dziecko i zarabiająca 1530 zł. na rękę nie dostanie ani alimentów ani 500+, bo jest za bogata... Chore!

08.06.2018, 20:12

Ale ty pusty jesteś. Ktoś napisał głupi artykuł o cenach bez podania ówczesnych zarobków, a ty łykasz jak pelikan.
Wtedy zarabiało się dokładnie 3 razy mniej niż dzisiaj. Więc wszystkie te ceny musisz pomnożyć przez trzy, żeby znać ich realny koszt.

07.06.2018, 14:08

Proszę odezwał się lewak, który sobie myśli, że Unia jest taka fajna i gwarantuje dobrobyt. A co do autostrad to i tak są k............... niepokończone jeszcze A1 i A2. Co ty sobie myślisz, że Unia będzie wiecznie kasę dawała Polsce na drogi i inne rzeczy. zawsze jak człowiek dobrze prawi to się musi znaleźć jakaś k.......................... której się nic nie podoba

06.06.2018, 20:56

Oczywiście tylko we wspaniałej Unii buduje się autostrady, a poza Unią o autostradach nigdy nie słyszeli, jak o samolotach na Podlasiu. Warto dodać, że Polska buduje autostrady droższe niż w Japonii czy w Szwajcarii, gdzie tam wiąże się to z budową tunelu,a w Polsce mamy teren płaski.

Bezrobocie z kolei jest produkowane przez nadmierne zasiłki, wynikające wprost z socjalizmu, na którym Unia jest oparta. Po co iść do pracy, chociażby sezonowej, skoro za picie piwka pod blokiem i tak pieniądze wpadną.

Możesz jeszcze dodać, że gdyby nie Unia nie byłoby grawitacji, ale będzie to równie idiotyczne jak reszta przykładów.

06.06.2018, 16:06

Okropne to były czasy trzeciej RP

06.06.2018, 13:47

Jaki jest sens, żeby tworzyć galerię z LOSOWYMI zdjęciami, żeby przekazać poniższą treść?

Bilet na przejazd autobusem miejskim - 1,54 zł
Margaryna Rama - 3,66 zł
Proszek do prania 0,6 kg: 5,43
Benzyna 94 1 litr - 3,15 zł
Kasza jęczmienna (0,5 kg) - 0,97 zł.
Odbiornik telewizji kolorowej (21 cali) 948,58 zł
Taśma magnetofonowa 60 minut - 3,68 zł
Rower turystyczny - 443,27 zł
Papierosy Mars - 4,31 zł
Żelazko z nawilżaczem - 154,18 zł
Odtwarzacz osobisty płyt CD - 723,14 zł
Kurs na prawo jazdy kat. B - 662,07 zł
Gaz propan - butan butla 11 kg - 2,62 zł.
Strzyżenie włosów męskich - 10,31 zł
Zimna woda z miejskiej sieci wodociągowej - 1 metr sześć. - 1,52 zł
Emaliowana patelnia 24 cm - 36,09 zł

Patrząc na ceny towarów i usług 18 lat temu, musimy przyznać, że chętnie przenieślibyśmy się w czasie. Ile w 2000 r. kosztowała kaseta magnetofonowa, bilet autobusowy czy benzyna? Aż się łezka w oku kręci! Kliknij w zdjęcie, aby przejść do tekstu.

Źródło danych: GUS. Ceny dotyczą średnich cen towarów w Polsce w 2000 roku.

06.06.2018, 12:24

Unia to jedna wielka katastrofa z kazdego 1 euro 80 centów wraca do nich.
Lewactwo tam straszne to Eurokołchoz

05.06.2018, 23:16

Względem zarobków teraz jest znacznie taniej.

05.06.2018, 19:21

Bo wtedy Polska w głupiej lewackiej Unii nie była i dlatego wszystko było tanie