Najgorsze zachowania rowerzystów w mieście. Tak nie róbcie na drodze

W żadnym dużym mieście nie brakuje rowerzystów. Część z nich jeździ zgodnie z przepisami, ale są też tacy, którzy mają sporo grzechów na sumieniu. Pamiętajcie, że podróż jednośladem wymaga nie tylko wprawy, ale także sporej uwagi, znajomości przepisów ruchu drogowego i zdrowego rozsądku. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii i zobaczyć najgorsze zachowania rowerzystów
 Paweł Relikowski/zdj. ilustracyjne

Redaktor

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.06.2018, 21:55

A kuku dzienikarzyno !!! Ile jeszcze będziecie prawić ludziom morały przez trzymanie się głupawych przepisów, nieobowiązujących w normalnych krajach ? Zwłaszcza wypominanie strasznego przejeżdżania przez przejścia - redaktorku masz problemy za kierownicą samochodu ?

04.06.2018, 21:52

O kurdę ! Zapomniałeś o pieszych. Już lecę robić kartę pieszego !!!

04.06.2018, 21:33

9: ustawodawca jest głupi lub leniwy, jeśli obok namalowane są oddalone od siebie dwa białe paski, wtedy magicznie można już tam przejeżdżać, więc co z różnica? Powinno się to zawsze jednak wykonywać jadąc bardzo powoli, a nie na pełnej petardzie jak to nieraz widzę.

04.06.2018, 14:46

A plagą jest wymijanie pieszego na chodniku bez ostrzezenia tj bez dzwonienia, a ja nie mam oczu z tyłu głowy i nie
słyszę ,że z tylu za mną nadjezdza rower,a przecież mogę zrobić gwałtowny krok w lewo czy prawo ,raz taki......
dosłownie się o mnie otarł .

04.06.2018, 12:39

Szanowna redakcjo. Co do zdjęcia nr 4 i komentarza dot. pasów dla pieszych pragnę doinformować, że na ścieżkach rowerowych obowiązują inne przepisy jak na ulicy i to rowerzysta, nie pieszy, ma pierwszeństwo. Pasy są informacją dla pieszych w którym miejscu może przeciąć ścieżkę i dla rowerzystów że może się pieszy pojawić, ale nie informacja dla pieszych, że ma prawo pchać się pod rower. Zaznaczam, że nie jestem rowerzystą tylko kierowcą i pieszym. Rowerzyści niestety w wielu przypadkach to zmora kierowców i pieszych, ale też wielu kierowców i pieszych jest zmorą dla rowerzystów, więc szanujmy się wzajemnie i oddajmy im to co im się należy. Nie właźmy na pasach ścieżki rowerowej tylko ustąpmy im (zgodnie z przepisami) miejsca.

04.06.2018, 11:18

nie ma pojęcia ścieżka rowerowa

03.06.2018, 22:15

Nie ma obowiązku poruszania się po mieście rowerem.

03.06.2018, 16:38

Nie róbcie dróg rowerowych, a później narzekajcie, że rowerzyści jeżdżą po chodniku wymijając pieszych. Piesi narzekają na rowerzystów, a kierowcy samochodów to nie? To jak ludzie mają się rowerami poruszać w mieście takim jak nasze? Po niebie mamy latać? Owszem są zachowania skrajnie idiotyczne, takie jak rozmawianie przez telefon podczas jazdy na rowerze, czy pogawędka z koleżanka obok. Jednak są zachowania, które nie biorą się znikąd, np. wyżej wspomniana jazda po chodnikach.

02.06.2018, 13:20

A jeśli Ty? To nadal będzie moja? A może twoja? A może ojca tego berbecia? W końcu ścieżka rowerowa to nie plac zabaw, czy alejka w parku.

02.06.2018, 12:57

Jeśli to ty wjedziesz w takiego berbecia, to będzie twoja wina.

02.06.2018, 12:15

zamknij morde

02.06.2018, 00:31

Najgorszym zachowaniem jest zachowanie państwa polskiego i przepisów. Jak to może być że można się poruszać w ruchu drogowym po drogach publicznych nie mając żadnej znajomości przepisów ruchu drogowego? Gdzie jest karta rowerowa i egzaminy?
Już raz był "mądry" przepis że mając ukończone 18lat można było poruszać się motorowerem bez niczego, efekty były straszne, co za de...bil orzekł że ukończnie 18 lat jest gwarancją znajomości przepisów? To samo jest z rowerzystami. Obowiązkowo karta rowerowa po egzaminie.

01.06.2018, 22:53

"Jechanie"? Litości

01.06.2018, 22:45

Wiecie dlaczego rowerem nie można przejechać przez przejście dla pieszych? Odpowiedzi są dwie. Pierwsza: Rowerzysty w ogóle nie powinno na nim być. Rower porusza się po jezdni lub ścieżce rowerowej. Druga: Rowerzyści przejeżdżają zbyt szybko, rozganiają pieszych, zaskakują kierowców. Kiedyś w TV widziałem wywiad z jakimś Policjantem. Problemem nie było to że ktoś przejechał rowerem, tylko prędkość. Wprowadzenie ograniczenia prędkości? A jak ją zmierzyć? Czyli lepiej zabronić wszystkim i mieć spokój. Więc? Tylko KULTURA . I nie dotyczy to tylko rowerzystów. Dotyczy wszystkich! Kultura i Nauka. Wszyscy w tym kraju uważają się za znawców przepisów ruchu drogowego. Jeżdżę dużo rowerem, po mieście, i bardzo często obserwuję "cudownych ojców" uczących na ścieżkach rowerowych swe kilkuletnie pociechy jazdy na rolkach, deskach czy rowerach. Widzę pieszych idących po ścieżkach, bo równiej, bo bliżej. Czy oni wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ze na ścieżce rowerowej obowiązują takie same przepisy jak na biegnącej obok drodze. Więc najczęściej 50 km/h. Ciekawe kto będzie winien zderzenia rowerzysty jadącego z bocznymi kółkami z rowerzystą jadącym 27km/h? I jak zachowa się ojciec takiego berbecia?

01.06.2018, 21:48

Jak się mają zdjęcia z tego felietoniku, do ich podpisów? Nijak - to samo można napisać na 1 stronie. Chodzi o klikanie.

01.06.2018, 16:23

To jest racja zachowują jak święte krowy czy na chodniku i ulicy kiedyś wymagana była karta rowerowa i znajomość przepisów prawa drogowego