Przełomowy wyrok w sprawie taksówkarze kontra Uber. Koniec bezprawnego działania?

Zapadł wyrok w głośnej sprawie próby obywatelskiego zatrzymania kierowcy platformy Uber, którego w Łodzi próbowali dokonać taksówkarze - związkowcy Samorządnego Związku Taksówkarzy RP. 47-letni Janusz J., kierowca związany z Uberem, który przedarł się przez blokadę taksówkarzy (wedle ich relacji - ominął blokujące ulicę auta i natarł samochodem na ludzi stojących na chodniku) uwożąc dwóch na masce swojego renault został uniewinniony od ciążących na nim zarzutów. Taksówkarze są oburzeni taką decyzją sądu. Do próby obywatelskiego zatrzymania doszło w maju 2016 r.
 Archiwum prywatne / Express Ilustrowany

Wideo

(pij)

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.05.2018, 21:17

Po "mondrale" widać, że jesteś pusty jak ciąża urojona. Słyszałem, że to taksiarze dymają budżet na lewo i prawo. Co 2 z komornikiem to nic więcej niż minimalna wykazać żeby mu nie zabrali i cyk pod stołem.
Taksiarze wzory cnót i dobra

31.05.2018, 20:48

47 letni Janusz i wszystko jasne :)

31.05.2018, 12:27

"Obywatelskie zatrzymanie" auta, serio? Kilku chłopa zaczaiło się na gościa i chcieli mu wymierzać sprawiedliwość na własną rękę i wy to nazywacie obywatelskim czynem?
Wstyd redakcjo.

31.05.2018, 10:26

Tak czytam i zastanawiam się tak sie czy każdy z cwaniaków chciałby żeby na rynek jego pracy wszedł ktoś kto niemusi płacić Podatków, nie płaci ZUS, nie musi trzymać żadnych standardów, wyposażenia, sprzętu itp. tylko część dochodu wylatuje za granice gdzie robi dobrobyt komuś ;) Dzięki takim gówno zjadaczą rozwija się narzucona z zachodu szara strefa ;) Życzę wszystkim takim mądralom żeby za chwilę widzieli takie działania w swojej branży i nie mogli nic z tym zrobić ;) Wtedy takie mondrale odrazu inaczej zaśpiewają :) I niejestem Taksówkarzem ,ale widzę już że i kurierka też zaczyna się mocno rozwijać, ciekawe kto następny BĘC ;)

31.05.2018, 09:01

Uber jest tani bo tępe scierwo tam jezdzi które daje sie dymać mafi o nazwie uber w razie kontroli kierowca placi kare a uber umywa ręce!
Klientami ubera są biedaki ktorzy wiedzą ze to wałek a jezdzą bo reklama zrobila im gówno z mózgu!dobra strona tego jest taka ze sami sie wykonczą bo codziennie jakis wypadek lub ktos ginie w winy gównowozów

31.05.2018, 08:53

Najłatwiej oceniać rzeczywistość z fotela... ja najpierw wybieram ubera, potem megę, a jak nic nie ma to biorę z ulicy. Nie pojadę tramwajem i nie pójdę na nogach. Wolny rynek decyduje i niższa cena. Chociaż i tak jest taniej niż np we Wrocławiu...

31.05.2018, 08:25

I byś się zdziwił bo bardzo często w tygodniu na uberze odbieram dzieciaki że szkoły bo im rodzice z domu auto zamówili

30.05.2018, 14:34

Tylko UBER!!!!

30.05.2018, 10:22

I bardzo dobrze! Może to nauczy taksówkarzy że takie zabawy w stróżów prawa to nie jest dobra metoda

29.05.2018, 10:21

Co zrobić, stali przy słupkach i przegapili rewolucję

29.05.2018, 06:50

Taksówkarze niestety zatrzymali się w czasach PRL-u (nie oni jedni, niestety).
Nie potrafią pojąć, że i tak ich usługi są silnie regulowane, gdyby nie koncesje już dawno zostaliby tylko najlepsi.
Uber jest kierowany do innych osób niż taksówka.
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby np. matka wysyłająca 8 latka do szkoły zadzwoniła po Ubera, nie wiedząc kto przyjedzie. Wybierze taksówkę. To nie jest 100% gwarancja, ale zawsze większa niż jakiś dorywczo jeżdżący gość z Ubera. Jednocześnie student wracający z imprezy wybierze Ubera. I to nie jest konkurencja dla taksówki, bo on albo pojedzie Uberem albo tramwajem, ewentualnie pójdzie na nogach.

28.05.2018, 21:25

I co cierpy? żal d0pę ściska, że ktoś taniej może wozić?

28.05.2018, 17:32

Człowiek w samochodzie się bronił i napewno był przerażony, więc miał do tego prawo... Brawo sąd...