Emocje w Arenie Toruń. Tak kibicowaliście lekkoatletom na Mistrzostwach Polski [zdjęcia]

zm
Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Toruń 17-18.02.2024
Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Toruń 17-18.02.2024 Agnieszka Bielecka
W Arenie Toruń odbyły się w weekend Halowe Mistrzostwa Polski. Emocji nie brakowało.

Przez dwa dni trwała rywalizacja o medale halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczki i zawodnicy z całego kraju walczyli o medale i poprawę swoich życiowych rekordów. Nie zabrakło dla nich wsparcia z trybun Areny Toruń - kibice jak zwykle nie zawiedli >>>

KIBICE NA LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W TORUNIU - ZDJĘCIA:

Emocji nie brakowało już w sobotnich finałach. Ewa Swoboda czasem 7,05 wygrała rywalizację sprinterek. Wyprzedziła Kryscinę Cimanouską - 7,25, a brąz wywalczyła Magdalena Stefanowicz - 7,26.

- To nie był mój dzień, ale wynik jest naprawdę niezły. Cieszę się, że w eliminacjach minimum na HMŚ zrobiła Magda Stefanowicz, bo nie będę tam sama. Finał był nieco późno, zebranie się o tej porze nie było łatwe. Wiem jednak, że w Glasgow finał też będzie późno - powiedziała Swoboda.

Wśród panów złoto w biegu na 60 m wywalczył Oliwier Wdowik - 6,64, a drugi z kolei był torunianin Adrian Brzeziński - 6,66. Podium uzupełnił Adam Burda - 6,73.

Pia Skrzyszowska triumfowała na 60 m ppł. Wygrała czasem 7,91. Co ciekawe, dla najszybszej w ostatnich latach polskiej płotkarki jest to pierwsza wygrana w halowych mistrzostwach kraju. Głównie z uwagi na kontuzje w poprzednich latach. - Jest w końcu złoto na płotkach w mistrzostwach Polski w hali. Bezpiecznie wyszłam z bloków, wolno. Potem nakręciłam się na dystansie - analizowała Pia.

W pięcioboju najlepsza była Paulina Ligarska (4438 pkt), drugie miejsce zajęła Sophia Mulder - 4366 (ma polskie i holenderskie obywatelstwo). Z trybun poczynaniom koleżanek przyglądała się najlepsza polska wieloboistka Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz), która niedawno została mamą. Halowa wicemistrzyni Europy z 2023 roku chce przygotować formę na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Martyna Galant wygrała na finiszowych metrach z Weroniką Lizakowską rywalizację na dystansie 1500 m. Złoto wywalczyła czasem 4.24,36. Wśród panów na dystansie 1500 m zwyciężył Filip Rak - 3.49,54. Karolina Młodawska wynikiem 13,59 wygrała w trójskoku. Wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Krzemiński - 15,61. Złoty medal w pchnięciu kulą wywalczył Michał Haratyk - 20,20. W rywalizacji kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Klaudia Kardasz - 17,78.

W niedzielę sporo emocji dostarczyły uczestniczki finału biegu na 400 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się Marika Popowicz-Drapała z Zawiszy Bydgoszcz. Z czasem 51.87 (kolejna „życiówka”) wygrała finał biegu na 400 m, pokonując m.in. Justynę Święty-Ersetic (2. miejsce) oraz Kingę Gackę z BKS Bydgoszcz (52.78).

Srebro w biegu na 800 m wywalczył Patryk Sieradzki (Zawisza) - 1:47.20, złoto zdobył Mateusz Borkowski - 1:46.78, a brąz Bartosz Kitliński - 1:48.02.