Lech Rypin - Chełminianka Chełmno 3:1. 10. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2022/23. Zobacz zdjęcia [08.10.2022]

TOB
W następnej kolejce Lech zagra na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz
W następnej kolejce Lech zagra na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz TOB
W sobotnie popołudnie 8 października piłkarze Lecha Rypin pokonali na własnym boisku Chełminiankę Chełmno 3:1. Dzięki wygranej rypinianie przeskoczyli gości w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej i zajmują obecnie dwunastą lokatę.

W pierwszej połowie obie ekipy postawiły na uważną grę w defensywie. Goście z Chełmna kilkukrotnie zagrozili bramce Lecha po stałych fragmentach gry, ale brakowało wykończenia akcji. Gdy wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę z zerowym dorobkiem bramkowym, sędzia odgwizdał jedenastkę dla drużyny z Chełmna. Arbiter dopatrzył się faulu Marcina Baranowskiego na Piotrze Grossie. Do piłki podszedł Piotr Kaczkowski i otworzył wynik meczu. Lech nie czekał z odrabianiem strat. Jeszcze przed zmianą stron do wyrównania doprowadził Adrian Kowalski.

Po przerwie pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie goście, ale strzał Oskara Andrzejewskiego odbił się od słupka. W 62. minucie Lech wyszedł na prowadzenie, po precyzyjnym strzale głową Pawła Zielińskiego. W końcówce Chełminianka próbowała odpowiedzieć. Najbliżej remisu było w 77. minucie, gdy piłka po uderzeniu Miłosza Węgierka trafiła w poprzeczkę. Gospodarze przypieczętowali wygraną tuż przed końcowym gwizdkiem. Wynik na 3:1 ustalił Łukasz Dormowicz.

Szczegółowa relacja z sobotniego meczu jest dostępna TUTAJ. Za tydzień Lech zagra na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz, a Chełminianka podejmie Pomorzanina Toruń.

Lech Rypin - Chełminianka Chełmno 3:1 (1:1)

Gole: Kowalski 45+1', Zieliński 62', Dormowicz 90' - Kaczkowski 45'

LECH: Ambrochowicz -Orędowski, Dąbrowski, Żelazny, Baranowski, Zieliński, Moszczyński, Rozpierski, M. Trędewicz, Dormowicz, Kowalski.

CHEŁMINIANKA: Kurkowski - Kaczkowski, Choromański, M. Węgierek, Linkowski, Kurkierewicz, Nowak, Misiaszek, Andrzejewski, P. Gross, K. Węgierek

Lech Rypin - Chełminianka Chełmno 3:1. 10. kolejka 4. ligi k...