Lech Rypin lepszy od Sokoła Radomin w kolejnym sparingu

Wynik otworzył Radosław Rybka (na pierwszym planie)
Wynik otworzył Radosław Rybka (na pierwszym planie) fot. archiwum/Polska Press
W środę 24 lutego piłkarze Lecha Rypin rozegrali kolejny mecz przygotowawczy przed startem rundy wiosennej IV ligi. Na własnym boisku rypinianie pokonali Sokoła Radomin 5:2.

Do środowego meczu Lechici przystępowali poważnie osłabieni. Trener Damian Łukasik nie mógł skorzystać m.in. z Szymona Moszczyńskiego, Marcina Baranowskiego, Piotra Buchalskiego i Błażeja Dąbrowskiego. Mimo to, Lech nie miał problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala.

Już w pierwszej połowie rypinianie rozstrzygnęli losy spotkania. W 8. minucie wynik otworzył Radosław Rybka, a po kwadransie, za sprawą Pawła Lewandowskiego, było 2:0. Jeszcze przed zmianą stron wynik na 3:0 podwyższył Martyn Trędewicz.

W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, jednak i Lech nie zamierzał poprzestać na trzech golach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2, a dla rypińskiej ekipy bramki dołożyli: Radek Lewandowski i testowany zawodnik.

W sobotę kolejny sparing. Rypinianie zmierzą się ze Zdrojem Ciechocinek.