Lech Rypin lepszy od Włocłavii Włocławek w przedsezonowym sparingu

Lech zaliczył drugie zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym
Lech zaliczył drugie zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym fot. WA/archiwum Polska Press
Piłkarze Lecha Rypin ograli na wyjeździe Włocłavię Włocławek 3:2 w kolejnym sparingu przed startem IV ligi. Gole dla RKS-u strzelili: Maciej Jankowski, Paweł Lewandowski i Radek Lewandowski.

W weekend drużynę Lecha po raz pierwszy poprowadził nowy trener Sławomir Suchomski. Szkoleniowiec zdecydował się na wystawienie w pierwszym składzie aż pięciu testowanych graczy. Tym razem, z różnych względów, na boisku nie pojawili się kluczowi piłkarze: Szymon Moszczyński, Piotr Buchalski, Radosław Fodrowski i Jakub Trędewicz.

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Maciej Jankowski, który wrócił do Lecha z wypożyczenia właśnie z Włocłavii. Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami, na co miały wpływ także liczne zmiany. Gospodarze wyrównali tuż po wznowieniu gry, ale Lechici odpowiedzieli trafieniem Pawła Lewandowskiego. Dwie minuty później był remis, jednak decydujące słowo należało do podopiecznych Sławomira Suchomskiego. Na 3:2 dla RKS-u strzelił Radek Lewandowski.

Kolejny mecz rypinianie rozegrają u siebie z GKS-em Wikielec.

Włocłavia Włocławek 2:3 (0:1) Lech Rypin

Gole dla Lecha: Maciej Jankowski, Paweł Lewandowski, Radek Lewandowski.