Lech Rypin ograł KS Brzoza. Piotr Buchalski uratował trzy punkty

Lech zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej
Lech zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej fot. archiwum Polska Press
W sobotę 29 maja piłkarze Lecha Rypin pokonali na wyjeździe KS Brzoza 2:1. Dublet ustrzelił doświadczony Piotr Buchalski, a decydujący gol padł w 93. minucie meczu.

KS Brzoza to najsłabszy zespół IV ligi kujawsko-pomorskiej. Sobotni rywale Lecha zgromadzili do tej pory jedynie trzy punkty. Gospodarze próbowali przełamać złą passę i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Rypinianie błyskawicznie odpowiedzieli, a na listę strzelców wpisał się Piotr Buchalski.

Lechici mogli prowadzić jeszcze w pierwszej połowie, ale byli nieskuteczni. Po zmianie stron nie brakowało kolejnych doskonałych szans na gole, jednak na posterunku był bramkarz KS-u Brzoza. Miażdżącą przewagę Lecha udało się udokumentować dopiero w 93. minucie. Zwycięstwo zapewnił Piotr Buchalski. Za tydzień Lechici będą gościć Orlęta Aleksandrów Kujawski, drużynę zajmującą 15. miejsce w tabeli IV ligi.

KS Brzoza 1:2 (1:1) Lech Rypin