Lech Rypin przegrał z rezerwami Wisły Płock w ostatnim sparingu przed startem IV ligi

Tomasz Błaszkiewicz
Kolejny mecz Lech Rypin rozegra w lidze. Rywalem będzie Wda Świecie
Kolejny mecz Lech Rypin rozegra w lidze. Rywalem będzie Wda Świecie fot. archiwum/TOB
W sobotę 25 lipca Lech Rypin przegrał na własnym boisku z Wisłą II Płock 1:3. Rypinianie prowadzili po pierwszej połowie 1:0, ale po zmianie stron do głosu doszli goście z Płocka. Dla naszej drużyny była to próba generalna przed startem IV ligi.

W sobotę Lech musiał sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników, którzy zmagają się z kontuzjami. Mimo tych osłabień, w pierwszej połowie rypinianie stworzyli kilka groźnych okazji. Szansę na gola miał m.in. Japończyk Takenori Kuroi. Wreszcie, w 33. minucie Lechici wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany.

Lech Rypin 1:3 (1:0) Wisła II Płock

Po zmianie stron piłkarze Wisła Płock przejęli inicjatywę i wyrównali w 68. minucie. Na kilka minut przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny dla gości, zamieniony na bramkę. W końcówce Wisła zadała trzeci cios i mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla rywali.

Niebawem Lech rozpocznie zmagania w lidze. Na początek rypinianie zagrają w Świeciu.

Orędowski - Krajewski, testowany, Rybka, Nowak, Jankowski, Fodrowski, Moszczyński, Wrzosiński, Kuroi, testowany.

Na zmiany weszli: Pysiak, R.Lewandowski, J. Trędewicz, Więckowski, Marynowski.

Gol dla Lecha: testowany 33 min.