Lech Rypin - Sparta Brodnica 0:5. 6. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2022/23. Zobacz zdjęcia [7.09.2022]

TOB
Lech Rypin przegrał 0:5 ze Spartą Brodnica w 6. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej TOB
W środę 7 września Lech Rypin przegrał na własnym boisku 0:5 ze Spartą Brodnica, na inaugurację 6. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Goście rozstrzygnęli losy derbowego pojedynku już w pierwszej połowie, strzelając trzy gole.

Sparta od pierwszego gwizdka narzuciła swój styl gry i już w 8. minucie objęła prowadzenie. Krystian Janczak precyzyjnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Nie minęło pięć minut, a goście z Brodnicy cieszyli się z drugiej bramki. Tym razem Ambrochowicza pokonał Maciej Tuptyński. Jeszcze przed zmianą stron Sparta podwyższyła na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Domżalski.

W przerwie trener Rafał Lewandowski dokonał dwóch zmian, próbując odwrócić losy meczu. Sparta kontrolowała jednak wydarzenia na boisku. W końcówce Lechici mieli szansę na gola honorowego, ale Marcin Baranowski zmarnował rzut karny. Ostatecznie to goście cieszyli się z kolejnych bramek, wygrywając 5:0. Szczegółowa relacja ze środowego meczu jest dostępna TUTAJ.

Lech Rypin - Sparta Brodnica 0:5 (0:3)

Gole: Janczak 8', Tuptyński 12', Domżalski 45', Laskowski 89', Czarnota 93'

LECH: Ambrochowicz - Krajewski (J. Trędewicz), Dąbrowski (Banasiak), Żelazny, Baranowski, Narewski (Wiśniewski), Moszczyński, Rozpierski (Kowalski), Zieliński (J. Lewandowski), Dormowicz, M. Trędewicz.

SPARTA: Wiśniewski - Rybka, Ciechowski, Gajkowski, Lewandowski, Janczak, Martyniuk, Tuptyński, Dzwonowski, Domżalski, Kozłowski.

Lech Rypin - Sparta Brodnica 0:5. 6. kolejka 4. ligi kujawsk...