Lech Rypin wygrał ze Zdrojem Ciechocinek. Dublet Trędewicza

Dwa gole strzelił Martyn Trędewicz (z prawej)
Dwa gole strzelił Martyn Trędewicz (z prawej) fot. archiwum/Dominik Fijałkowski
Lech Rypin ma za sobą kolejny sparing przed startem rundy wiosennej IV ligi. W sobotę 27 lutego rypinianie pokonali na własnym boisku Zdrój Ciechocinek 3:1. Dwa gole zdobył Martyn Trędewicz.

W ostatnich dniach Lechici prezentują zwyżkową formę. W środę podopieczni Damiana Łukasika pokonali 5:2 Sokoła Radomin. Tym razem do Rypina przyjechał Zdrój Ciechocinek.

Lech przeważał w pierwszej połowie, ale brakowało skuteczności pod bramką rywala. Po 45. minutach wciąż było 0:0. Rypinianie odblokowali się w drugiej odsłonie. Strzelanie rozpoczął w 50. minucie Martyn Trędewicz, a już chwilę później napastnik podwyższył na 2:0.

Goście złapali kontakt na dziesięć minut przed końcem spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do Lechitów, a konkretnie do Marcela Łapkiewicza, który ustalił wynik na 3:1. W najbliższą sobotę RKS zagra kolejny mecz sparingowy, tym razem z GKS-em Wikielec.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0