Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nadleśnictwo Skrwilno coraz ciekawsze dla miłośników przyrody i turystów [zdjęcia]

Tomasz Błaszkiewicz
Tomasz Błaszkiewicz
Na terenie Nadleśnictwa Skrwilno znajdują się dwie ścieżki edukacyjne, ścieżka nordic walking (w Kwiatkowie niedaleko Rypina), szlaki rowerowe i miejsca postoju przy szlakach głównych
Na terenie Nadleśnictwa Skrwilno znajdują się dwie ścieżki edukacyjne, ścieżka nordic walking (w Kwiatkowie niedaleko Rypina), szlaki rowerowe i miejsca postoju przy szlakach głównych fot. Nadleśnictwo Skrwilno
Pod koniec marca w powiecie rypińskim ruszyła kolejna edycja akcji "Posadź sosnę na wiosnę", organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Rypinie i Nadleśnictwo Skrwilno. Przy tej okazji nadleśniczy Tomasz Gnap opowiedział o najbliższych planach i ofercie nadleśnictwa.

Od 20 marca mieszkańcy Rypina oraz wszystkich gmin wiejskich mogli odebrać darmowe sadzonki sosny, dębu i brzozy. Akcja zakończy się w piątek 24 marca w Ugoszczu (w godz. 11.00-13.00).

– Nasza akcja ma przede wszystkim wymiar symboliczny, ale cieszę się, że drzewa zostają dobrze zagospodarowane – mówi nadleśniczy Tomasz Gnap. – Wiem, że dla naszych odbiorów posadzenie drzewa niedaleko domu, a potem dbanie o nie, to duża frajda. Przy tej okazji chcemy przybliżyć społeczeństwu, czym zajmują się Lasy Państwowe. Rozpoczyna się wiosna, okres sadzenia drzew w lasach, więc to najlepszy moment na tego rodzaju działania.

Czytaj także

Nadleśnictwo Skrwilno gospodaruje na ponad 20 tys. hektarów, a zasięgiem terytorialnym obejmuje aż cztery powiaty. Leśnicy regularnie organizują wydarzenia społeczno-edukacyjne. Oprócz „Posadź sosnę na wiosnę”, w najbliższym czasie planowana jest akcja „Łączą nas drzewa”.

– Wkrótce zaprosimy szkoły i mieszkańców w wybrane miejsca na terenie naszego nadleśnictwa, gdzie będziemy wspólnie sadzić nowe drzewa – opowiada Tomasz Gnap. – Aspekt edukacyjny jest dla nas kluczowy. Dysponujemy dwiema salami edukacyjnymi, mamy także klasę leśną w leśnictwie Głęboczek. Współpracujemy ze szkołami, docierając do przedszkoli, podstawówek, szkół średnich, ale coraz częściej spotykamy się również z seniorami m.in. z Rypina i Świedziebni.

Na terenie Nadleśnictwa Skrwilno znajdują się dwie ścieżki edukacyjne, ścieżka nordic walking (w Kwiatkowie niedaleko Rypina), szlaki rowerowe i miejsca postoju przy szlakach głównych.

– Ważnym miejscem, atrakcyjnym turystycznie, stała się Polana Urszulewska – zwraca uwagę Tomasz Gnap. – To miejsce nad jeziorem, chętnie odwiedzane w okresie wiosennym i letnim. Turyści zastaną tam m.in. wiaty i miejsce na bezpieczne ognisko.

Wiosna i lato to najlepszy czas na sprawdzenie walorów turystycznych Nadleśnictwa Skrwilno i powiatu rypińskiego. Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: skrwilno.torun.lasy.gov.pl.

Nadleśnictwo Skrwilno coraz ciekawsze dla miłośników przyrody i turystów

Na terenie Nadleśnictwa Skrwilno znajdują się dwie ścieżki edukacyjne, ścieżka nordic walking (w Kwiatkowie niedaleko Rypina), szlaki rowerowe i miejsca postoju przy szlakach głównych

Nadleśnictwo Skrwilno coraz ciekawsze dla miłośników przyrod...

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto