Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W listopadzie tancerz Natan Grzybowski zdobył srebrny medal...

Najważniejsze wydarzenia 2022 roku w Rypinie i powiecie rypińskim. Zobacz TOP 15

15. Międzynarodowe sukcesy rypińskich tancerzy – Natana Grzybowskiego i Dziecięco-Młodzieżowej Grupy Estradowej

W listopadzie tancerz Natan Grzybowski zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w Słowenii, zorganizowanych przez Międzynarodową Organizację Tańca (IDO). W zawodach 15-latek z Rypina startował w kategorii Jazz Solo.

Także w listopadzie Dziecięco-Młodzieżowa Grupa Estradowa z Rypina wywalczyła dwa złote medale na mistrzostwach świata w Libercu.

W rywalizacji w Czechach wzięło udział ponad 6,5 tys. tancerzy z trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki. Zespół prowadzony przez Katarzynę Becmer zdobył mistrzostwo świata w dwóch kategoriach (grupa starsza i młodsza). Ponadto tancerze sięgnęli po cztery srebrne medale, a także jeden brązowy.