Rypiński Bieg Po Zdrowie Doliną Rypienicy. Zobacz zdjęcia z zawodów

Rypiński Bieg Po Zdrowie Doliną Rypienicy towarzyszy targom i dożynkom powiatowym Rypin Agra TOB
W sobotnie przedpołudnie 11 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszył Rypiński Bieg Po Zdrowie Doliną Rypienicy. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu biegaczy z całego regionu, a wśród nich nie zabrakło gospodarzy. Ostatecznie najlepszy okazał się Dawid Klaybor z Żagania.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km. Start i meta znajdowały się na bieżni rypińskiego stadionu. Ostatecznie najlepszy okazał się Dawid Klaybor z Żagania, reprezentant klubu GKS Fabianki. Drugie miejsce zajął Andrzej Jaranowski z tego samego klubu, a trzecie Miłosz Tomaszewski z Runcross Rozgarty.

Najlepszy z gospodarczy był dwunasty Adrian Wysocki. Na 15. miejscu uplasował się Bartosz Chmielewski, a dwie lokaty niżej dobiegł Dawid Żytowiecki. 25. pozycję zajął Edmund Steckiewicz, 30. Paweł Rakoczy, a 32. Marek Taczyński. W pierwszej pięćdziesiątce znaleźli się jeszcze: Rafał Świerczyński (35), Jolanta Rzęsiewicz (43), Sławomir Kryszczuk (46) i Michał Rupiński (49).