Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Bella Skyway Festival 2022. Tak będzie wyglądał w tym roku. Oto program i atrakcje. Bilety już w sprzedaży

Sara Watrak
Sara Watrak
Organizatorzy 13. Bella Skyway Festivalu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia, powoli zdradzają, jakie świetlne atrakcje obejrzymy w tym roku. Wiemy już, że przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy strefy. A co się w nich znajdzie? Sprawdźcie!
Organizatorzy 13. Bella Skyway Festivalu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia, powoli zdradzają, jakie świetlne atrakcje obejrzymy w tym roku. Wiemy już, że przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy strefy. A co się w nich znajdzie? Sprawdźcie! Toruńska Agenda Kulturalna
Organizatorzy 13. Bella Skyway Festivalu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r., zdradzają, jakie świetlne atrakcje obejrzymy w tym roku. Wiemy już, że przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy strefy. A co się w nich znajdzie? "Nowości" jako pierwsze uchylają rąbka tajemnicy, ponieważ mamy wyjątkowe zdjęcia tegorocznych instalacji!

13. Bella Skyway Festival w Toruniu. Co już wiemy? Oto pierwsze atrakcje!

Jedna ze stref toruńskiego festiwalu obejmie Dolinę Marzeń, czyli urokliwy park nieopodal Wisły. Znajdzie się tam m.in. instalacja "Touch the star" macedońskiego artysty Borisa Petrovskiego. To interaktywne przedstawienie świetlne, która może wywołać w nas uczucia sięgania do gwiazd.

- Ludzkość od zarania dziejów spoglądała w nocne niebo. Pragnęliśmy dotrzeć do gwiazd i na wskroś je zbadać. W Toruniu chcę zaprezentować to marzenie - mówi artysta.

Polecamy

W Dolinie Marzeń podziwiać będziemy też instalację "Spider O'clock", która znajdzie się na zegarze słonecznym. Wielu z nas zapewne zapomniało, że takowy można zobaczyć w parku. Przypomni nam o tym Katarzyna Łyszka Łyszkowska, toruńska artystka, wykładowczyni w Katedrze Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK. To ona stworzyła Sterowiec Wolność, który zdobił Rynek Staromiejski w 2021 roku. A jak wpadła na pomysł instalacji "Spider O'clock?"

- Dosłownie w sekundzie w miejscu kuli ujrzałam olbrzymiego, pokracznego pająka, a w tle usłyszałam bicie zegara oraz tupot pająków w rytmie calypso z filmu Tima Burtona - mówi artystka i zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy na dyskotece pod gołym niebem.

[/sc]

W tej samej strefie pojawi się instalacja "Drzewostoje", przygotowana przez Justynę Bogucką, studentkę V roku sztuki mediów i edukacji wizualnej oraz II roku grafiki. Twórczyni chce zwrócić uczestnikom festiwalu uwagę na to, jak ważna powinna być dla nas natura. Dzięki pracy artystki będziemy mogli wsłuchać się w opowieści lasu.

- Umieszczając instalację "Drzewostoje" w Dolinie Marzeń, chcę dać odbiorcom szanse zbliżenia się do przyrody i jej usłyszenia - mówi Justyna Bogucka.

Wszystkie niezbędne informacje o tegorocznej edycji Bella Skyway Festival znajdziesz na naszej grupie na Facebooku>>> TUTAJ <<<

Gigantyczne, dmuchane figury na pl. Rapackiego w Toruniu

To oczywiście nie wszystkie atrakcje festiwalu. Wiadomo, że w drugiej strefie, zlokalizowanej przy pl. Rapackiego, zobaczymy m.in. mapping, przygotowany przez francuską grupę "The Anookis". To twórcy dobrze znani Toruniowi – w 2016 zachwycili uczestników festiwalu, prezentując projekcję na Collegium Maximum z rozbrykanymi postaciami zwanymi Anookami.

W tym roku Anooki ponownie pojawią się na fasadzie budynku. Kilkumetrowe, dmuchane figury będzie można spotkać także w przestrzeni miejskiej, chociażby "wdrapujące się" na Collegium Minus.

W tej samej strefie, w miejscu fontanny Cosmopolis, stanie instalacja, która przypominać będzie kulę śnieżną z ruchomą zawartością - taką, jaką często przywozimy jako pamiątkę z wakacji.

- Wyświetlany na ogromnej kuli mapping będzie sprawiał wrażenie, jakoby Anooki były zamknięte w jej wnętrzu, pozwalając na oglądanie instalacji ze wszystkich stron – mówi Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Bella Skyway Festival w toruńskim skansenie

Festiwalowe atrakcje po raz pierwszy będzie można obejrzeć na terenie Muzeum Etnograficznego - to tam powstanie ostatnia ze stref. Blaskiem festiwalowych świateł zostanie rozświetlony m.in. amfiteatr.

Tylko do 31 lipca tańsze bilety na Bella Skyway Festival 2022. Gdzie można je kupić?

Na teren festiwalu wejdziemy tylko z biletem.

- Ograniczenie terenu ma przede wszystkim na celu lepsze przygotowanie festiwalu od strony logistycznej. Dla widzów oznaczać to będzie bezpieczeństwo i większy komfort oglądania atrakcji – przekonuje Przemysław Draheim.

  • Do 31 lipca wejściówki kosztują 20 zł i można je kupić w internecie, na portalu bilety24.pl.
  • Od 1 sierpnia bilety będą droższe. Zapłacimy za nie 25 zł. Będzie można je kupić w internecie oraz w kasie zamku krzyżackiego.
  • Podczas trwania festiwalu bilety będą sprzedawane również w kasach ustawionych na terenie wydarzenia.
  • Co ważne, bilety zakupione online będą obowiązywać na konkretny dzień festiwalu.
  • Jeden bilet umożliwia wstęp do wszystkich trzech stref. Nie musimy kupować osobnego biletu do każdej ze stref.

Wszystkie niezbędne informacje o tegorocznej edycji Bella Skyway Festival znajdziesz na naszej grupie na Facebooku>>> TUTAJ <<<

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Toruń. Bella Skyway Festival 2022. Tak będzie wyglądał w tym roku. Oto program i atrakcje. Bilety już w sprzedaży - Toruń Nasze Miasto

Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto