Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Rypinie rusza konkurs "Superelewacja 2023". Zwycięzca otrzyma 8 tys. zł. Sprawdź szczegóły

Tomasz Błaszkiewicz
Tomasz Błaszkiewicz
W ubiegłym roku najpiękniejszą „Superelewację” wykonali państwo Alicja i Sławomir Pysiakowie, którzy w nagrodę otrzymali 8 tys. zł
W ubiegłym roku najpiękniejszą „Superelewację” wykonali państwo Alicja i Sławomir Pysiakowie, którzy w nagrodę otrzymali 8 tys. zł fot. Tomasz Błaszkiewicz
Urząd Miasta Rypin ogłosił kolejną edycję konkursu „Superelewacja”. Właściciele najciekawiej odnowionych i wyremontowanych elewacji budynków na terenie miasta otrzymają nagrody finansowe. Zgłoszenia są przyjmowane w magistracie do 15 maja. Laureatów poznamy podczas tegorocznych Dni Rypina.

W Rypinie Energa nagrodziła proekologiczne organizacje

od 16 lat

Regulamin konkursu został w tym roku nieco zmodyfikowany.

– Do bieżącej edycji można zgłaszać elewacje budynków 15-letnich i starszych, wyremontowanych, odnowionych, przebudowanych i rozbudowanych w okresie od 15 maja 2021 roku do 15 maja 2023 roku – tłumaczy Magdalena Balińska z UM Rypin.

W konkursie nie będą brane pod uwagę budynki, które zostały nagrodzone we wcześniejszych edycjach. Jak co roku, na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zgodnie z nowym regulaminem, właściciel najładniejszej fasady otrzyma 8 tys. zł, za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 5 tys. zł, natomiast za trzecie miejsce – 3 tys. zł.

Czytaj także

Nowy regulamin wprowadził dodatkowe wyróżnianie i nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł za zachowanie wartości zabytkowych budynków, wpisanych do rejestru zabytków, gminnej ewidencji zabytków oraz budynków znajdującym się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków lub na obszarze wpisanym do ewidencji zabytków trakcie realizowanych robót budowlanych. To wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną może otrzymać również laureat pozostałych nagród.

Dokumentację konkursową należy dostarczyć do Urzędu Miasta Rypin, przy ul. Warszawskiej 40, z dopiskiem „Konkurs SUPERELEWACJA 2023”, do 15 maja. Zgłoszenie powinno zawierać deklarację o przystąpieniu do konkursu, zgodę właściciela budynku i jeśli to możliwe, zdjęcia budynku sprzed remontu. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Marek Kiedrowski z Wydziału Infrastruktury i Inwestycji UM, pod numerem telefonu 54 280 96 34.

Regulamin i deklarację uczestnictwa można pobrać TUTAJ.

W ubiegłym roku najpiękniejszą „Superelewację” wykonali państwo Alicja i Sławomir Pysiakowie, którzy w nagrodę otrzymali 8 tys. zł. Drugie miejsce zajęła wspólnota mieszkaniowa z Nowego Osiedla, a trzecie – Oliwia Grzecznowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto