Wysoka porażka Lecha Rypin przed startem IV ligi

Lech zagrał z GKS-em Wikielec na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej fot. Lech Rypin
Kiepsko, przynajmniej pod względem wyniku, wypadła próba generalna piłkarzy Lecha Rypin przed startem rundy wiosennej IV ligi. Podopieczni Damiana Łukasika przegrali na własnym boisku z GKS-em Wikielec 1:4. Jedynego gola dla rypinian zdobył z rzutu karnego Radek Lewandowski.

Do starcia z trzecioligowcem rypinianie przystępowali poważnie osłabieni. Trener Łukasik nie mógł skorzystać m.in. z Marcina Baranowskiego, Błażeja Dąbrowskiego i Julka Nowaka. Początek sobotniego meczu należał do gości, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Chwilę później mogło być 0:2, ale na szczęście dla Lecha Beśka obronił rzut karny. Minutę później był już jednak bezradny, po drugim poważnym błędzie obrony RKS-u. Rypinianie odpowiedzieli w 22. minucie. Jedenastkę na gola zamienił Radek Lewandowski i było już tylko 1:2.

Po zmianie stron początek znów należał do GKS-u. Pięć minut po wznowieniu gry sędzia podyktował drugi rzut karny dla gości, tym razem zamieniony na gola. W 55. minucie rywale Lecha ustalili wynik na 1:4. Rypinianie także mieli swoje szanse, żeby przynajmniej zmniejszyć rozmiary porażki, ale byli nieskuteczni.

Szansa na rehabilitację już w najbliższą sobotę. Piłkarze Damiana Łukasika wracają do ligowych zmagań. Na początek powalczą o punkty w Bydgoszczy z tamtejszym BKS-em.

Lech Rypin 1:4 GKS Wikielec

Skład: Beśka - Krajewski, Rybka, testowany, Orędowski, R. Lewandowski, J. Trędewicz, Moszczyński, M. Trędewicz, P. Lewandowski, Kowalski.