Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte w Centrum Aktywności Społecznej "Katolik" w Rypinie. Zobacz zdjęcia i wideo

Tomasz Błaszkiewicz
Tomasz Błaszkiewicz
Wideo
od 7 lat
Przy ul. Kościuszki w Rypinie zostało otwarte Centrum Aktywności Społecznej. Dawny dom kultury tzw. "Katolik" przeszedł gruntowny remont. W weekend 10-11 lutego mieszkańcy Rypina mogli zobaczyć jak zmieniło się to miejsce. Podczas dni otwartych na scenie zaprezentowały się lokalne grupy artystyczne, a także kluby seniora. Zobaczcie zdjęcia!

Budynek przy ul. Kościuszki 10 został zbudowany jeszcze przed wojną, ze składek parafian. W 1956 roku stał się domem kultury. Odbywały się w nim spotkania dobroczynne, poczęstunki dla dzieci i bale dla elity miasta. Pierwszym kierownikiem instytucji był Edward Wysokiński. W ostatnich kilkunastu latach obiekt stracił na znaczeniu. Życie kulturalne miasta jest skupione wokół Rypińskiego Domu Kultury (kino Bałtyk) przy ul. Warszawskiej, Rypińskiego Centrum Sportu oraz biblioteki i Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej.

Czytaj także

Po remoncie w tym miejscu powstało Centrum Aktywności Społecznej, skupiające w jednym miejscu stowarzyszenia ngo, seniorów (zrzeszanych w Klubach Seniora, Uniwersytetach Każdego Wieku i Trzeciego Wieku) oraz innych aktywnych mieszkańców. Na modernizację budynku miasto otrzymało ponad 3,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ponad 3 mln zł z RPO na lata 2014-2020.

Dni otwarte w Centrum Aktywności Społecznej w Rypinie. Zobacz zdjęcia

W Centrum Aktywności Społecznej w Rypinie wystąpiła m.in. Grupa Estradowa

Dni otwarte w Centrum Aktywności Społecznej "Katolik" w Rypi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto