MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Filmowa produkcja pochodzącej z Rypina Iness Rychlik na Camerimage

Karolina Rokitnicka
Scena z filmu ‘”The Dark Box”. Jego premiera odbędzie się 15 listopada o godz. 15.15 w Bydgoszczy, na festiwalu Camerimage
Scena z filmu ‘”The Dark Box”. Jego premiera odbędzie się 15 listopada o godz. 15.15 w Bydgoszczy, na festiwalu Camerimage Archiwum prywatne I. Rychlik
Film, pochodzącej z Rypina Iness Rychlik, został zrealizowany. Jego premiera odbędzie się na Festiwalu Camerimage w Bydgoszczy.

- Z ogromną przyjemnością mogę poinformować, że udało mi się zrealizować swój projekt. Premiera filmu „The Dark Box” odbędzie się na Camerimage 15 listopada o 15.15. Jako autorka zdjęć będę rywalizować o Złotą Kijankę w kategorii etiud studenckich - mówi Iness Rychlik.

Bydgoska premiera

Iness Rychlik jest fotografem oraz absolwentką rypińskiego liceum ogólnokształcącego. Obecnie zaś studiuje w Edynburgu.
- Pomimo młodego wieku, tworzeniem zdjęć zajmuję się od przeszło dziesięciu lat. Moje prace, często inspirowane filmami kostiumowymi i XIX-wiecznymi powieściami, publikowane są na okładkach książek w Polsce oraz za granicą. ‘”The Dark Box’” to rezultat mojej fascynacji zarówno fotografią, jak i wiktoriańską Anglią - informuje Iness.

Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, w XIX wieku. Główna bohaterka Sophia Blackmore, która gra Hana Mackenzie, dostaje aparat w prezencie od swojego brata. Przemienia więc swą szklarnię ogrodową w studio.

Z siostrą na ekranie

Modelką zostaje jej pokojówka. W tę rolę wcieliła się Roksana Rychlik, siostra Iness. Mąż Sophie, którego cechuje niebywała obojętność, nie interesuje się jej poczynaniami. Zwraca na nie uwagę dopiero wtedy, gdy sukcesy zostają uznane wśród wyższych sfer. Dzięki temu Sophie poznaje malarza, który sporo zamiesza w życiu młodej artystki.

Historyczna podróż

Powstał film, który krytycznie przygląda się surowym konwenansom oraz sytuacji kobiet w XIX wieku.
- Chcemy zapoznać współczesnych widzów ze żmudną techniką fotograficzną ery wiktoriańskiej. Nawet krótkometrażowy film kostiumowy to spore wyzwanie - dzieli się sukcesami Iness.

Zorganizowano zbiórkę finansów, dzięki którym udało się stworzyć wiarygodną reprodukcję XIX wieku. Pozyskano pieniądze na wynajęcie posiadłości, kostiumy dla aktorów, rekwizyty, zapewnienie jedzenia dla całej ekipy, pokrycie kosztów transportu.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc - zapewnia Iness.

Wideo: IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żninie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto