Lech Rypin lepszy od Jezioraka Iława w kolejnym sparingu przed startem IV ligi

Następny sparing Lech rozegra w sobotę 19 lutego z Tłuchovią Tłuchowo
Następny sparing Lech rozegra w sobotę 19 lutego z Tłuchovią Tłuchowo archiwum
Lech Rypin wygrał na własnym boisku 3:0 z Jeziorakiem Iława. Na listę strzelców wpisali się: Szymon Moszczyński, Maciej Rożnowski i Jakub Listkowski. Już za miesiąc, w weekend 12-13 marca, rypinianie wrócą do ligowych zmagań.

od 16 lat

Od kilkunastu dni Lechici trenują pod okiem nowego szkoleniowca – Rafała Lewandowskiego. Były opiekun Włocłavii wykorzystuje zimowe sparingi do przyjrzenia się nie tylko kluczowym do tej pory piłkarzom, ale także perspektywicznym juniorom.

W weekend rypinianie zmierzyli się z Jeziorakiem Iława, trzecią siłą IV ligi warmińsko-mazurskiej. Trener RKS-u desygnował do gry możliwie najsilniejszą jedenastkę, choć z różnych przyczyn (kontuzje, wyjazdy) zabrakło kilku doświadczonych graczy.

Mecz lepiej rozpoczęli rypinianie, którzy objęli prowadzenie w 36. minucie. Na listę strzelców wpisał się Szymon Moszczyński. Po zmianie stron wynik szybko podwyższył Maciej Rożnowski, a trener Lewandowski dał szansę kilku młodym zawodnikom. Jeden z nich, Jakub Listkowski, ustalił rezultat na 3:0.

W sobotę 19 lutego Lechici zagrają kolejny sparing, tym razem z niżej notowaną Tłuchovią Tłuchowo.

Lech Rypin 3:0 (1:0) Jeziorak Iława

Gole: Moszczyński 36', Rożnowski 50', J. Listkowski 85'

Skład Lecha: Testowany bramkarz I- Krajewski, Banasiak, Rybka, Baranowski, Sternicki, J.Trędewicz, Moszczyński, M. Trędewicz, testowany, Rożnowski.

Zmiany: Testowany bramkarz II, Dąbrowski, Gołata, Śmigrodzki, Orędowski, Krajewski II, Rozpierski, Małkowski, Listkowski, Łapkiewicz.

Terminarz zimowych sparingów

• Lech Rypin - Wda Świecie 2:3 (1:0), Błażej Dąbrowski, Bartłomiej Śmigrodzki.
  • Lech Rypin - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, 6:1 (3:0), R. Lewandowski,M. Trędewicz, Krajewski II, Sternicki, Rożnowski.
  • Huragan Pobiedziska - Lech Rypin, 1:0 (1:0)
  • Lech Rypin - Jeziorak Iława, 3:0 (1:0), Moszczyński, Rożnowski, Listkowski