Lech Rypin – Pogoń Mogilno 5:1. Mecz 14. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Zobacz wideo

Tomasz Błaszkiewicz
od 16 lat
W sobotę 28 października piłkarze Lecha Rypin odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Tym razem rypinianie rozbili na własnym boisku Pogoń Mogilno 5:1. Zobaczcie relację wideo!

Lech Rypin - Pogoń Mogilno 5:1 (3:0)

Gole: Majewski 17' i 37', Śmigrodzki 35', Kolbus 56' i 61' - Kozłowski 46'

Piłkarze Lecha Rypin przystępowali do meczu 14. kolejki w świetnych nastrojach. Rypinianie odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu, kolejno z: Polonią Bydgoszcz, Łokietkiem Brześć Kujawski, Notecią Łabiszyn i Spartą Brodnica. Sobotnie spotkanie z Pogonią rozpoczęło się dla Lecha znakomicie. W 17. minucie wynik otworzył Wiktor Majewski, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Baranowskiego. Od tego momentu Lechici nabrali jeszcze większej pewności siebie. Gospodarze imponowali przygotowaniem taktycznym, odważnym i zsynchronizowanym pressingiem. Podopieczni Szymona Moszczyńskiego potwierdzili dominację kolejnymi bramkami. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców ponownie wpisał się Majewski, gola dołożył także Śmigrodzki.

Wydawało się, że po zmianie stron goście z Mogilna będą w stanie wrócić do walki o punkty. Tuż po wznowieniu gry sygnał do ataku dał rezerwowy Adam Kozłowski, pokonując Ambrochowicza już w 12. sekundzie drugiej połowy. Kolejne minuty należały już jednak do wychowanka Lecha Juliana Kolbusa, który dwukrotnie pokonał bramkarza Pogoni, ustalając wynik na 5:1. Po sobotnim zwycięstwie Lech Rypin awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień RKS zagra na wyjeździe z Wdą Świecie, liderem rozgrywek.

LECH: Ambrochowicz - Lewandowski, Rybka, Baranowski, Sternicki, Śmigrodzki, Listkowski, Krajewski, Majewski, Dąbrowski, Kolbus

POGOŃ: Paweł Mroziński - Drzazgowski, Kruszewski, Kaliski, Nowaczyk, Jagielski, Mrówczyński, Delekta, M. Rościszewski, Boiński, N. Rościszewski