Lech Rypin rozpoczął przygotowania do nowego sezonu IV ligi. Nowy trener coraz bliżej

Kolejny mecz Lech zagra z Włocłavią Włocławek
Kolejny mecz Lech zagra z Włocłavią Włocławek fot. WA/ archiwum Nasze Miasto
Od zwycięstwa 4:2 z Wdą Świecie piłkarze Lecha Rypin rozpoczęli serię meczów towarzyskich przed nowym sezonem. W składzie pojawiło się kilku testowanych graczy. Wszystko wskazuje na to, że RKS po blisko 10 latach ponownie poprowadzi Sławomir Suchomski.

W wyjściowym składzie zagrali jedynie czterej dotychczasowi piłkarze Lecha. Strzelanie rozpoczął w 6. minucie Martyn Trędewicz, a drugiego gola dołożył zawodnik testowany. Wda odpowiedziała jedną bramką i do przerwy było 2:1 dla Lechitów. Po zmianie stron gra otworzyła się jeszcze bardziej, obie ekipy miały sporo okazji do strzelenia kolejnych goli, ale to Lech był skuteczniejszy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla rypinian.

Jak podaje Włocławek Nasze Miasto, mecz w Świeciu oglądał nowy trener. Szkoleniowcem Lecha ma być Sławomir Suchomski, który już w przeszłości prowadził zespół. W lipcu 2011 roku został trenerem trzecioligowego rypińskiego klubu i wprowadził zespół do 2. ligi. Póki co, z RKS-em definitywnie pożegnali się trzej piłkarze: Adrian Kowalski, Piotr Orędowski oraz Błażej Radomski.

Kolejny mecz rypinianie rozegrają w najbliższą sobotę z Włocłavią Włocławek. Potem zmierzą się jeszcze z GKS-em Wikielec i Tłuchovią Tłuchowo. Sezon rusza w weekend 7/8 sierpnia.

Wda Świecie 2:4 (1:2) Lech Rypin