Lech Rypin w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski. Udany debiut nowego trenera

O półfinał okręgowego Pucharu Polski Lech zagra z Pogonią Mogilno
O półfinał okręgowego Pucharu Polski Lech zagra z Pogonią Mogilno Lech Rypin
Piłkarze Lecha Rypin pokonali 5:1 Start Pruszcz w 1/8 okręgowego Pucharu Polski. W sobotnim spotkaniu jako szkoleniowiec RKS-u zadebiutował Rafał Lewandowski.

od 16 lat

Lechici przystępowali do meczu w Świeciu po serii udanych sparingów. Nowy trener desygnował na plac gry jedenastkę opartą na zawodnikach z Rypina. I to właśnie jeden z nich, Martyn Trędewicz, rozpoczął strzelanie już w pierwszym kwadransie. Na 2:0 podwyższył wychowanek RKS-u Bartosz Krajewski. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później trafieniem z rzutu karnego, ale tuż przed zejściem na przerwę Lech zdobył trzecią bramkę, a jej autorem był Radosław Rybka.

Po zmianie strony podopieczni Rafała Lewandowskiego kontrolowali przebieg gry. W 60. minucie dublet zaliczył Martyn Trędewicz, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 5:1 ustalił wychowanek Daniel Jasieniecki. Lechici o półfinał zagrają na wyjeździe z Pogonią Mogilno. W przyszły weekend startują rozgrywki ligowe. Na inaugurację RKS zmierzy się z Włocłavią Włocławek.

Start Pruszcz - Lech Rypin 1:5 (1:3)
⚽️ GOOOL 14 - Martyn Trędewicz po asyście Macieja Rożnowskiego 0:1
⚽️ GOOOL 27 - Bartosz Krajewski po rajdzie 0:2
⚽️ GOOOL 33 - Marcin Wanat z rzutu karnego 1:2. Krajewski faulował Olafa Wójtowicza
⚽️ GOOOL 44 - Radosław Rybka 1:3. Głową po dośrodkowaniu z rożnego Szymona Moszczyńskiego
⚽️ GOOOL 60 - Martyn Trędewicz 1:4 po asyście Bartłomieja Śmigrodzkiego
⚽️ GOOOL 90+3 - Daniel Jasieniecki 1:5

Skład: Ł. Wiśniewski - Krajewski, Dąbrowski, Rybka, R. Lewandowski, Śmigrodzki, J. Trędewicz, Moszczyński (86' Małkowski), Sternicki (86' Gołata), Rożnowski (82' Jasieniecki), M. Trędewicz (61' Czachorowski).

Lech Rypin na archiwalnych zdjęciach

W górnym rzędzie od lewej: Krzysztof Lewicki, Patryk Piotrowski, Michał Sochacki, Mariusz Raczkowski, Kamil Tryniszewski, Robert Kozłowski, Maciej Grzybowski, Piotr Wilkanowski, Bartosz Sobierajski, Tomasz Strzelecki (trener).

W środkowym rzędzie od lewej: Dariusz Kędzierski, Jarosław Sochacki, Rafał Raczkowski, Dariusz Kaliszewski, Kamil Bryl, Waldemar Woźniak, Paweł Markowski, Piotr Pukłacki, Paweł Grzybowski (prezes).

W dolnym rzędzie od lewej: Łukasz Malinowski, Michał Marchewka, Radosław Osmański, Waldemar Ludwiczewski, Michał Czapliński.

Lech Rypin w przeszłości. Zobacz archiwalne zdjęcia z lat 90...