Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oto najczęściej nadawane drugie imiona męskie w Polsce [lista]

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Nie każdy ma drugie imię, gdyż nie ma takiego obowiązku. Nadaje się je dziecku, gdy chce się upamiętnić kogoś z rodziny. To dobry sposób oddania szacunku krewnym. W kościele katolickim drugie imię nadaje się też, by dziecko miało świętego patrona. Imię to nadawane jest również przy chrzcie świętym

Oto lista najbardziej popularnych drugich imion męskich w Polsce >>>>>
Nie każdy ma drugie imię, gdyż nie ma takiego obowiązku. Nadaje się je dziecku, gdy chce się upamiętnić kogoś z rodziny. To dobry sposób oddania szacunku krewnym. W kościele katolickim drugie imię nadaje się też, by dziecko miało świętego patrona. Imię to nadawane jest również przy chrzcie świętym Oto lista najbardziej popularnych drugich imion męskich w Polsce >>>>>Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Oto 20 męskich imion, które najczęściej swoim dzieciom nadają rodzicie. Nie każdy ma drugie imię, gdyż nie ma takiego obowiązku. Nadaje się je dziecku, gdy chce się upamiętnić kogoś z rodziny. W kościele katolickim drugie imię nadaje się też, by dziecko miało świętego patrona. Sprawdziliśmy, jakie drugie imiona są najbardziej popularne w Polsce.

Drugie imię dla chłopca - oto lista najbardziej popularnych imion

Prawo o aktach stanu cywilnego mówi jasno: "osoba zgłaszająca urodzenie składa oświadczenie o wyborze nie więcej niż dwóch imion dla dziecka". W akcie urodzenia imię nie może przybrać formy zdrobniałej oraz mieć charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego.

Nie każdy ma drugie imię, gdyż nie ma takiego obowiązku. Nadaje się je dziecku, gdy chce się upamiętnić kogoś z rodziny. To dobry sposób oddania szacunku krewnym. W kościele katolickim drugie imię nadaje się też, by dziecko miało świętego patrona. Imię to nadawane jest również przy chrzcie świętym.

"Katechizm Kościoła Katolickiego zaleca, aby przy nadawaniu imienia kierować się zasadą pobożności i wyboru odpowiedniego patrona" - przypomina "Deon".

W krajach Europy Zachodniej drugie imię jest często wykorzystywane jako część pełnego nazwiska.

Oto lista najbardziej popularnych drugich imion męskich w Polsce:

Takie są plusy i minusy posiadania dwóch imion

Na pewno ułatwiają one identyfikację, zwłaszcza gdy mamy popularne nazwisko i pierwsze imię. W przyszłości, gdy dziecku nie spodoba się pierwsze imię, może korzystać z drugiego.

- W świetle przepisów oba imiona zapisane w akcie stanu cywilnego są tak samo ważne. Mimo że z reguły używa się tylko pierwszego, to w dokumentach urzędowych zawsze muszą figurować oba - tłumaczyła w radiowej Jedynce Barbara Romocka z Urzędu Stanu Cywilnego m. st. Warszawy.

To są plusy. A minusy? Wypisując druki urzędowe musimy pamiętać o drugim imieniu. Muszą być wpisane do dowodu osobistego, paszportu, aktów notarialnych i dokumentów bankowych.

Dane pochodzą ze strony dane.gov.pl. Ranking sporządziliśmy na podstawie listy lista imion męskich w rejestrze PESEL - imię drugie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto najczęściej nadawane drugie imiona męskie w Polsce [lista] - Inowrocław Nasze Miasto

Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto