Pewna wygrana Lecha Rypin z Orlętami Aleksandrów Kujawski

Tomasz Błaszkiewicz
Lech Rypin ma na swoim koncie 6 punktów w nowym sezonie IV ligi
Lech Rypin ma na swoim koncie 6 punktów w nowym sezonie IV ligi fot. Dariusz Bloch/archiwum Polska Press
W sobotę 5 września Lech Rypin pokonał na własnym boisku Orlęta Aleksandrów Kujawski 3:1. Gole dla rypińskiej drużyny strzelili: Radek Lewandowski i dwukrotnie Adrian Kowalski.

Sobotni mecz rypinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 8. minucie wynik otworzył Adrian Kowalski, pewnym strzałem pod poprzeczkę. Goście nie zdążyli otrząsnąć się po pierwszym ciosie, a już chwilę później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radek Lewandowski.

Po zmianie stron rywale zdobyli bramkę kontaktową, jednak minutę później odpowiedział Adrian Kowalski, strzelając na 3:1. Choć obie ekipy miały jeszcze kilka okazji, wynik nie uległ zmianie i Lech zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie.

Wygląda na to, że rypinianie drobny kryzys z początku sezonu mają już za sobą. Teraz przed Lechem dwa mecze wyjazdowe. W środę zagrają we Włocławku z Liderem, a w weekend zmierzą się ze Startem Pruszcz.

Lech Rypin 3:1 (2:0) Orlęta Aleksandrów Kujawski