Katastrofalny początek sezonu Lecha Rypin. Blamaż w Świeciu

Tomasz Błaszkiewicz
Lech Rypin przegrał na inaugurację IV ligi aż 1:6 z Wdą Świecie
Lech Rypin przegrał na inaugurację IV ligi aż 1:6 z Wdą Świecie fot. archiwum
Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek nowego sezonu piłkarze Lecha Rypin. W środę 5 sierpnia nasz zespół przegrał na wyjeździe z Wdą Świecie aż 1:6. Porażka jest bolesna tym bardziej, że rywale to beniaminek IV ligi.

Lech był zdecydowanym faworytem środowego meczu. Rypinianie mają za sobą udany sezon 2019/2020, zakończony na trzecim miejscu. Gdyby nie pandemia, Lechici mieliby szansę na podjęcie walki o awans do III ligi. Z kolei gospodarze to druga drużyna ligi okręgowej poprzednich rozgrywek.

Wda Świecie - Lech Rypin 6:1 (1:1)

Pierwsza połowa nie zapowiadała dramatu. Co prawda gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. minucie, po pewnie wykonanym rzucie karnym, ale rypinianie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Adrian Kowalski.

Po zmianie stron Lech był wyraźnie gorszy. Wda strzeliła ekipie z naszego miasta pięć goli. Wyjątkowej urody było ostatnie trafienie. Zawodnik gospodarzy pokonał Orędowskiego strzałem z przewrotki.