Pewne zwycięstwo Lecha Rypin w Bydgoszczy. Dwa gole Lewandowskiego

Dwa gole dla Lecha strzelił Radek Lewandowski (na pierwszym planie)
Dwa gole dla Lecha strzelił Radek Lewandowski (na pierwszym planie) fot. Wojciech Alabrudziński/archiwum Polska Press
Znakomity start w IV lidze zaliczyli piłkarze Lecha Rypin. W sobotę 13 marca podopieczni Damiana Łukasika pokonali na wyjeździe BKS Bydgoszcz 3:0. Bohaterem meczu był Radek Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Lechici od początku narzucili swój styl gry. Już w 2. minucie Paweł Lewandowski mógł otworzyć wynik, ale po jego strzale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki BKS-u. W 20. minucie było już jednak 1:0 dla Lecha. Precyzyjną główką popisał się Martyn Trędewicz. W kolejnych minutach gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale rypinianie bronili się mądrze, dodatkowo groźnie kontraatakując. Jedna z takich akcji przyniosła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radek Lewandowski.

Po zmianie stron podopieczni Damiana Łukasika kontrolowali mecz, a w 54. minucie, za sprawą Radka Lewandowskiego, ustalili wynik na 3:0. Napastnik Lecha był w sobotę w świetnej formie. Tuż przed końcem spotkania mógł ustrzelić hat tricka, ale tym razem zabrakło precyzji.

Za tydzień Lechici podejmą Unię Gniewkowo, która znajduje się na 11. miejscu w tabeli IV ligi. Rywale zgromadzili, tak samo jak Lech, 21 punktów.

BKS Bydgoszcz 0:3 (0:2) Lech Rypin

Gole: M. Trędewicz 20', R. Lewandowski 40', 54'

Skład: Beśka - Krajewski, Rybka, Radomski, Baranowski, R. Lewandowski, J. Trędewicz, Moszczyński (Niedbała), M. Trędewicz(Czachorowski), P. Lewandowski (Jasieniecki), Kowalski (K. Orędowski).