Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 9.10.2022: Rypin, 2.10-8.10.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Rypina

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.10 do 8.10.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.10 do 8.10.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rypina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.10 a 8.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lech Rypin - Chełminianka Chełmno 3:1. 10. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2022/23. Zobacz zdjęcia [08.10.2022]”?

Przegląd tygodnia: Rypin, 9.10.2022. 2.10 - 8.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lech Rypin - Chełminianka Chełmno 3:1. 10. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2022/23. Zobacz zdjęcia [08.10.2022]

W sobotnie popołudnie 8 października piłkarze Lecha Rypin pokonali na własnym boisku Chełminiankę Chełmno 3:1. Dzięki wygranej rypinianie przeskoczyli gości w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej i zajmują obecnie dwunastą lokatę.

📢 Tak było na XXVI Biegu Niepodległości 2022 w Skrwilnie koło Rypina. Zobacz zdjęcia [08.10.2022]

W sobotę 8 października w Skrwilnie wystartował XXVI Bieg Niepodległości. W rywalizacji wzięli udział zarówno dorośli sportowcy, jak i najmłodsi biegacze. Zobaczcie zdjęcia z imprezy!

📢 Ojciec Dariusza Mioduskiego, właściciela Legii Warszawa zginął w wypadku pod Świeciem. Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia

Gerard Mioduski, ojciec Dariusza Mioduskiego, właściciela Legii Warszawa zginął w wypadku na przejeździe kolejowym, do którego doszło 6 października w Błądzimiu. Prowadzony przez niego volkswagen wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.10.2022: 2.10-8.10.2022 Rypin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rypinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak mieszka Marcin Prokop: pokój do gier i siłownia. Zobacz, jak spełnia swoje marzenia prezenter. Zajrzyj do jego wyjątkowego domu

Marcin Prokop to bardzo znany i lubiany prezenter telewizyjny. Prowadzi m.in. w duecie z Dorotą Wellman poranny program „Dzień dobry TVN". Zaglądamy do domu dziennikarza na warszawskiej Pradze, w którym mieszka wraz z rodziną. Nie zabrakło w nim miejsca na pokój do grania, stosy książek i siłownię. Zobacz, jak na co dzień żyje Marcin Prokop.

📢 Podwójna emerytura dla wybranych grup. I to do końca życia! Kto może złożyć wniosek?

Seniorzy, którzy otrzymują emeryturę m.in. z tytułu pracy w określonych grupach zawodowych, mogą liczyć na dożywotnie otrzymywanie podwójnej emerytury. Jest to m.in. odpowiedź na wysoką drożyznę i inflację. Jak złożyć wniosek, dzięki któremu przyznana będzie podwójna emerytura? Dla kogo jest to dostępne? Co z wdowami?

📢 W Rypinie 19-latek napadł na dostawcę jedzenia. Groził mu pobiciem i użyciem noża

Zarzut rozboju usłyszał 19-letni mieszkaniec Rypina, który na ulicy zaczepił dostawcę jedzenia i grożąc pobiciem i użyciem noża, zażądał wydania towaru. Po kradzieży nastolatek uciekł. Nie pozostanie jednak bezkarny, bo dzięki czujności dzielnicowego został zatrzymany.

📢 W Rypinie powstaje nowy mural. Wykonują go uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych. Zobacz zdjęcia

Trzecioklasiści z rypińskiego Liceum Sztuk Plastycznych kontynuują projekt "Malujemy Rypin". Młodzi artyści, wspólnie z nauczycielką grafiki Bożeną Skocką, tworzą mural przy ul. Mławskiej. W naszej galerii możecie zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.

📢 Rypin. Tak wyglądają znani i sławni absolwenci szkół w Rypinie. Zobacz zdjęcia [07.10.2022]

Szkoły średnie z Rypina mogą pochwalić się absolwentami, którzy osiągnęli w życiu sukcesy w różnych dziedzinach, także na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zobaczcie znane osoby, mające w swoich życiorysach naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Rypinie oraz w Ekonomiku. Więcej w naszej galerii zdjęć, sprawdźcie!

📢 Rypin. Tak wyglądają mieszkania na sprzedaż w Rypinie. Zobacz nowe oferty z października 2022 roku [zdjęcia, 07.10.2022]

Zobaczcie najnowsze oferty sprzedaży mieszkań w Rypinie (kujawsko-pomorskie) z października 2022 roku. Dostępne są nieruchomości m.in. przy ul. Łącznej, Mławskiej, Sommera, Wojska Polskiego i Warszawskiej. Szczegóły w naszej galerii zdjęć, sprawdźcie!

📢 Biblioteka w Rypinie zorganizowała literacki teleturniej dla dzieci. Zobacz zdjęcia

W czwartek 6 października Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zorganizowała kolejny teleturniej dla dzieci, tym razem na podstawie serii książek Zofii Staneckiej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z drugich klas rypińskich szkół podstawowych. Zobaczcie zdjęcia z konkursu.

📢 Otrzęsiny 2022 w Liceum Ogólnokształcącym w Rypinie. Tak było na imprezie pierwszaków. Zobacz zdjęcia [06.10.2022]

W czwartek 6 października pierwszoklasiści z Liceum Ogólnokształcącego w Rypinie wzięli udział w tradycyjnych otrzęsinach. Nowi uczniowie wykazali się w kilku konkurencjach m.in. przeciąganiu liny, rysowaniu i piciu mleka na czas. Na koniec młodzież złożyła uroczyste ślubowanie. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia!

📢 Pieniądze dla emerytów: 3000+ w 2023 r., poza rekordową waloryzacją co z piętnastą emeryturą? Sprawdź, o ile wzrosną świadczenia

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Wiadomo też, że poza gwarantowaną już przez ustawę trzynastą emeryturą seniorzy dostaną także czternastkę – deklarowali to minister Marzena Maląg i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Oczywiście to tylko waloryzacja i cały efekt matematyczny "psuje" wysoka inflacja sprawiająca, że jeszcze szybciej niż emerytury rosną koszty utrzymania. Dlatego tak ważną w 2023 r. rolę odgrywać mają dodatkowe świadczenia: trzynasta u czternasta emerytura. I dlatego nie tylko najgorzej sytuowani emeryci z nadzieją pytają o piętnastą emeryturę.

📢 Te rzeczy mieszkańcy Rypina oddają za darmo na OLX. Zobacz oferty z października 2022 roku [zdjęcia]

Te rzeczy mieszkańcy Rypina oddają za darmo na OLX. Wszystkie aktualne oferty publikujemy w naszej galerii zdjęć. Rypinianie na portalu wystawiają m.in. ubrania, książki i sprzęt AGD. Sprawdźcie!

📢 Tak Polacy oszukują na "L4". Kto może się spodziewać kontroli? Co grozi za nieprawidłowe wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego?

Polacy mają słabość do wykorzystywania "L4” nie tylko z powodów choroby. Wakacje wypoczynkowe, remonty, podjęcie pracy sezonowej, to najczęstsze prawdziwe powody „choroby”. – Pracodawcy najczęściej kontrolują tych pracowników, którzy często korzystają ze zwolnień lekarskich oraz tych, których podejrzewają o to, że wykorzystują swoje e-ZLA niezgodnie z jego przeznaczeniem – wskazuje Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS. Co nam grozi, gdy podczas kontroli na L4 będziemy np. remontować mieszkanie?

📢 Najbardziej zadłużone szpitale w Polsce. W pierwszej dziesiątce jedna lecznica z Kujawsko-Pomorskiego!

Z listy jaką przygotowało Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelację posła Michała Jarosa a dotyczącą zadłużenia szpitali wynika, że jest na niej aż 425 podmiotów leczniczych! Ich zobowiązania ogółem wyniosły blisko 17 mld zł.

📢 XXV Maraton Trzeźwości 2022 w gminie Brzuze. Zobacz zdjęcia z imprezy

We wrześniu Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze zakończyło realizację projektu „XXV Maraton Trzeźwości – Brzuze 2022”. Tradycyjnie uczniowie wystartowali w "Biegu po zdrowie".

📢 Bł. ks. Jerzy Popiełuszko patronem powiatu rypińskiego. Oficjalne uroczystości już 16 października w parafii św. Stanisława Kostki

W niedzielę 16 października w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa, w parafii św. Stanisław Kostki w Rypinie, zostanie zorganizowana uroczystość ustanowienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki patronem powiatu rypińskiego.

📢 Takie zarobki proponują w gospodarstwach rolnych na Kujawach i Pomorzu. Rolnicy szukają pracowników [oferty]

Rolnicy twierdzą, że mają coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników, także sezonowych. Takie oto oferty znaleźliśmy w internecie. Dotyczą one także przetwórstwa rolnego oraz pracy w gospodarstwach poza Polską. Zobacz w naszej galerii.

📢 Alimenty 2022. Tyle musisz dostać na dziecko. Jaka jest kwota minimalna? Sprawdź!

Osoby, które nie mogą się samodzielnie utrzymywać i mają dziecko, mają zasądzane alimenty na dziecko. 2022 rok upływa pod znakiem rosnących cen za prąd, ogrzewanie, gaz, a także za produkty spożywcze. Nic więc dziwnego, że wcześniej zasądzane przez sąd rodzinny alimenty okazują się zbyt małe. A ile zwykle można otrzymać pieniędzy? Jak wyglądają alimenty na dziecko 2022? Sprawdź szczegóły!

📢 Marlena Maląg w Wąpielsku koło Rypina. Minister rodziny i polityki społecznej spotkała się z mieszkańcami [zdjęcia, 03.10.2022]

W poniedziałkowe popołudnie 3 października w Wąpielsku gościła Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej wizytowała powstające Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, spotkała się także z samorządowcami i mieszkańcami gminy. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto