Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Rypinie startuje konkurs "Superelewacja 2024". Nagrody finansowe dla laureatów

Tomasz Błaszkiewicz
Tomasz Błaszkiewicz
Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja w Urzędzie Miasta Rypin
Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja w Urzędzie Miasta Rypin Tomasz Błaszkiewicz
Magistrat w Rypinie ogłosił nową edycję konkursu „Superelewacja”. Właściciele najciekawiej odnowionych i wyremontowanych elewacji budynków otrzymają nagrody finansowe. Do zwycięzcy trafi 8 tys. zł.

Do konkursu można zgłaszać elewacje budynków 15-letnich i starszych, zmodernizowanych lub wyremontowanych w okresie dwóch lat od terminu składania zgłoszeń do bieżącej edycji konkursu.

Jak co roku, na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Właściciel najładniejszej fasady otrzyma 8 tys. zł, za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 5 tys. zł, natomiast za trzecie miejsce – 3 tys. zł.

– Ponadto komisja może przyznać również dodatkowe wyróżnianie i nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł za zachowanie wartości zabytkowych budynków wpisanych do rejestru zabytków, gminnej ewidencji zabytków oraz budynków znajdujących się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków lub na obszarze wpisanym do ewidencji zabytków w trakcie realizowanych robót budowlanych – zaznacza Magdalena Balińska z Urzędu Miasta Rypin. – Wyróżnienie to oraz nagrodę finansową może otrzymać również laureat pozostałych nagród.

Polecane materiały:

Dokumentację konkursową należy dostarczyć do Urzędu Miasta Rypin, przy ul. Warszawskiej 40, z dopiskiem „Konkurs SUPERELEWACJA 2024”, do 15 maja. Zgłoszenie powinno zawierać deklarację o przystąpieniu do konkursu, zgodę właściciela budynku i jeśli to możliwe, zdjęcia budynku sprzed remontu. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Marek Kiedrowski z Wydziału Infrastruktury i Inwestycji UM, pod numerem telefonu 54 280 96 34.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto