Marcin Listkowski, wychowanek Lecha Rypin, strzelił gola Legii Warszawa. Pogoń Szczecin ograła mistrza Polski

Tomasz Błaszkiewicz
Marcin Listkowski otworzył wynik meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Marcin Listkowski otworzył wynik meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin fot. Sebastian Wołosz/Polska Press
W niedzielę 19 lipca Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1, w 37. kolejce Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla "Portowców" zdobył Marcin Listkowski, wychowanek Lecha Rypin.

Legia przestępowała do meczu z Pogonią w odmłodzonym składzie. Trener Aleksandar Vuković, po zdobyciu mistrzostwa Polski, dał szansę kilku zawodnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę z dorosłym futbolem.

Pogoń Szczecin wykorzystała braki kadrowe warszawian. W 38. minucie wynik meczu otworzył rypinianin Marcin Listkowski, dla którego był to drugi gol na poziomie Ekstraklasy. Pierwszą bramkę zdobył w lutym tego roku, w starciu z Wisłą Płock.

Po zmianie stron "Portowcy" poszli za ciosem i w 81. minucie, za sprawą Adama Frączczaka, zadali drugi cios. Legioniści odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, w doliczonym czasie gry, autorstwa Damiana Warchoła.