Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tu nie będzie prądu w Kujawsko-Pomorskiem. Planowane wyłączenia

GM/energa.pl
Wideo
od 16 lat
Tu Energa zaplanowała wyłączenia prądu w najbliższym tygodniu (w dniach 9-16 listopada 2023 roku). W galerii podajemy miejscowości i ulice, przy których będą problemy z prądem. W naszej galerii podajemy wykaz miejscowości w województwie Kujawsko-Pomorskim, w których zaplanowane zostały prace modernizacyjne związane z planowanymi wyłączeniami prądu.

Planowane wyłączenia prądu są w następujących regionach w Kujawsko-Pomorskiem

 • Region Brodnica
 • Region Grudziądz
 • Region Radziejów
 • Region Rypin
 • Region Toruń
 • Region Włocławek

Tu Energa zaplanowała wyłączenia prądu w dniach 9-16 listopada 2023 roku

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 r., przynosi nowe korzyści dla odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w Polsce. Z premii skorzystają także klienci Energi Obrotu. Jednorazowa obniżka rachunku za prąd wyniesie 125,34 zł - informuje ENERGA.

Wszystkim klientom, którzy są odbiorcami w gospodarstwie domowym i spełnią warunki wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska jednorazowo obniżona zostanie rachunek za prąd w kwocie równej 12% iloczynu średniej ceny energii elektrycznej opublikowanej przez Prezesa URE na 2022 roku i wynikającej z taryf sprzedawców z urzędu, dla taryfy G1x oraz wolumenu energii wynoszącego 2523 kWh.

Dla klientów Energi Obrotu będzie to kwota 125,34 zł.

Aby uzyskać obniżkę, którą naliczona zostanie najpóźniej w ostatnim rozliczeniu za 2023 rok, wystarczy spełnić jeden z poniższych warunków:

 • w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy między 1 stycznia 2023 r. a 30 września 2023 r. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w PPE do poziomu poniżej 95% w odniesieniu do tych samych trzech następujących po sobie miesięcy między dniem 1 stycznia 2022 r. a 30 września 2022 r.
 • zweryfikować i potwierdzić poprawność swoich danych lub wyrazić zgodę na otrzymywanie od Energi korespondencji, w szczególności faktur VAT, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub w dedykowanym do obsługi serwisie ENERGA24 lub
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie od Energi informacji dotyczących produktów i usług
 • być prosumentem energii odnawialnej w rozumieniu art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii
 • złożyć oświadczenie, o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Tarcza Solidarnościowa) np. o posiadaniu Karty Dużej Rodziny, posiadającego lub zamieszkującego z osobą z niepełnosprawnością, prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej.

Nie trzeba składać dodatkowych oświadczeń ani kontaktować się z Energą, jeśli na dzień wejścia w życie rozporządzenia (tj. 19 września 2023 r.) dla danego punktu poboru energii jeżeli jest się prosumentem, lub masz zgodę na otrzymywanie od Energi informacji dotyczących produktów i usług świadczonych lub masz aktywną eFakturę, lub złożyłeś oświadczenie w ramach Tarczy Solidarnościowej.

Jeśli nie spełnia się przynajmniej jednego z ww. warunków, a chce skorzystać z jednorazowej obniżki rachunku czas na spełnienie choćby jednego z warunków: 2, 3 i 4 jest do 15 grudnia 2023 roku oraz 5 i 6 do 31 grudnia 2023 roku

Pod specjalnym numerem infolinii 555 555 512 jest możliwość spełnienia jednego z warunków koniecznych do uzyskania jednorazowej obniżki rachunku za prąd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tu nie będzie prądu w Kujawsko-Pomorskiem. Planowane wyłączenia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na rypin.naszemiasto.pl Nasze Miasto